Trezor Wallet Bitcoin Cüzdanı Ödeme Alma

Trezor Wallet Bitcoin Cüzdanı Ödeme Alma

Ödeme alma

TREZOR Cüzdanınızı başlattıktan sonra, cüzdanınız kullanılmaya hazırdır. Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz: _images / emptywallet.pngAccount #1 ” e tıklayarak boş bir işlem sekmesi göreceksiniz. Şimdi bitcoinlerinizi TREZOR Cüzdan ‘ınıza güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz. İlk TREZOR bitcoin adresinizi almak için “Receive” sekmesini seçin. Bitcoin adresleri, karmasış ve uzun bir sayı, harf dizisinden oluşmaktadır. Bitcoinlerinizi mobil bir cüzdandan aktarıyorsanız , adresin yanında gösterilen QR kodunu tarayabilirsiniz.

“Show on Trezor”  TREZOR üzerinde göster

“Göz” simgesine dikkat edin! Göz simgesi gerçek adresinizi değiştirmeyi amaçlayan kötü niyetli yazılımları önlemenize yardımcı olur. Bu sayede kötü amaçlı yazılımlar gönderim adresinizi değiştiremez. Alıcı adresi cihazınızda görüntülediğinden, bu özelliği ” Show on Trezor ” olarak adlandırıyoruz.

Uyarı

Alıcı adresinin, TREZOR’nuz tarafından oluşturulduğundan ve kötü amaçlı yazılımlarla bir hacker tarafından yapılmadığından emin olun.

_images / checkaddress-comp.png_images / checkaddress-comp2.png“Show on Trezor” a tıkladıktan sonra TREZOR ekranınızda göreceklerinizin bir örneği. _images / checkaddress-trezor.jpgDaha fazla alıcı adresi oluşturmak için “More please +” düğmesini de kullanabilirsiniz. Neden birden çok adres oluşturmak isteyesiniz? Mesela maaşınızı almak için ilk adresi kullandığınızı varsayalım. İşvereninizin size ne zaman bitcoin veya ehtereum gönderdiğini anlayabilirsiniz çünkü bu adres sadece işvereninize tanımlanmış, ona özel bir adrestir. Şimdi, fotoğraf makinanızı Şakir’e satmak istediğinizi farz edelim. Şakir’in size ne zaman ödeme yaptığını ve hangi ödemenin Şakir’den geldiğini nereden biliyorsunuz? Şakir için özel olarak yeni bir bitcoin adresi oluşturabilirsiniz. Bitcoinler bu adrese geldiğinde, Şakir’in sana ödeme yaptığını anlayabilirsin.

İpucu

Daha iyi gizlilik için birden fazla hesap kullanma kılavuzu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir ödemenin alındığını doğrulama

Birisi size ödeme yaptığında, işlemler bölmesinde yeşil (gelen) bir işlem göreceksiniz. _images / tx-gelen-unconfirmed.pngİlk başta, işlem “unconfirmed” olarak görüntülenecektir. Bir işlemin miktarı küçükse ve bilinen bir kişiden hızlı bir şekilde onaylanacaktır. _images / tx-gelen-confirmed.pngBir işlem onaylandıktan sonra, bitcoinler artık güvenli bir şekilde hesabınızdadır. Ödeme iptali veya geri çekme riski yoktur.